جلسه کمیسیون پیشگیری از سرقت در شاهین دژ برگزار شد

جلسه کمیسیون پیشگیری ازسرقت با حضور فرماندار شهرستان شاهین دژبرگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شاهین دژ:جلسه کمیسیون پیشگیری از سرقت با حضور فرماندار ,معاون سیاسی ,امنیتی فرماندارواعضای این کمیسیون در فرمانداری برگزار شد.
عباسی فرماندار شهرستان شاهین دژ در این جلسه با تاکید بر پیگیری و انجام دقیق مصوبات جلسات کمیسیون پیشگیری خواستار اجرای برخی اقدامات پیشگیرانه و بازدارنده اولیه برای تاسیسات و تجهیزات توسط دستگاههای خدمات رسان نظیر بانک ها و طلافروشی ها وبرخی اصناف درراستای  مقابله با سرقت شد.
فرماندار شهرستان شاهین دژ گفت: موضوع سرقت یکی ازناهنجاریهایی اجتماعی است که علل آن جهت پیشگری باید مورد توجه و دقت قرارگیرد و متناسب با آن در شهرستان سیاستگذاری شود و مهمترین مسئله در بحث پیشگیری از سرقت، آگاه سازی مردم در خصوص نگهداری درست از مال و اموال خود است.
فرمانداری شهرستان شاهین دژ با تاکید بر رعایت الزامات حفاظتی توسط ادارات، بیان داشت: سازمان ها و دستگاه های اجرایی در بحث ایمن سازی ادارات و مجموعه هایی که تحت مدیریت شان است، باید اهتمام لازم را داشته باشند.
 وی عدم رعایت برخی از اصول حفاظتی را در وقوع سرقت ها موثر دانست و خواستار اجرای برخی اقدامات پیشگیرانه و بازدارنده اولیه توسط عموم مردم در راستای مقابله با سرقت و دستبرد شد و بیان داشت:لازم است تا نیروی انتظامی و بسیج،بخشداران و دهیاران  آموزش شهروندان را در دستور کار خود قرار دهند و نواقص حفاظتی دستگاه های دولتی را احصاء و منعکس نمایند .
آسیب شناسی کاهش سرقت ها و پیگیری موضوع آگاه سازی مردم، شناسائی نقاط آسیب پذیر و پیگیری و آزمایش بر اساس یک برنامه در آگاه سازی و پیشگیری از سرقت از تاکیدات فرماندار شهرستان برای حاضرین در این جلسه بود.