از خدمات خیرین مدرسه ساز در ساخت فضاهای آموزشی قدردانی می کنیم/ از ظرفیت نهاد های ملی و انقلابی در ساخت فضاهای آموزشی استفاده می کنیم

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به بکار گیری ظرفیت های ملی و نهاد های انقلابی از جمله بنیاد برکت و بنیاد مستضعفان برای شروع نهضت مدرسه سازی در استان، گفت: خیرین همکاری لازم در حوزه ساخت مدارس در استان باید ایجاد شود چراکه امروز نیازمند عزم جدی هستیم برای اینکه بتوانیم نهضت مدرسه سازی را در استان آغاز کنیم.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، محمدصادق معتمدیان عصر امروز ، در بیست و سومین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان که بصورت ویدئو کنفرانس با معاون اول رییس جمهور برگزار شد،  با قدردانی از خدمات خیرین مدرسه ساز در ساخت فضاهای آموزشی، گفت: از لحاظ سرانه آموزشی استان آذربایجان‌غربی وضعیت مطلوبی ندارد بطوریکه فضای آموزشی استان، 4 متر مربع و در برخی از شهرستان ها فضای آموزشی در پایین ترین سطح میانگین کشوری قرار دارد.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به بکار گیری ظرفیت های ملی و نهاد های انقلابی از جمله بنیاد برکت و بنیاد مستضعفان برای شروع نهضت مدرسه سازی در استان، گفت: همکاری لازم در حوزه ساخت مدارس در استان باید انجام شود، چراکه امروز نیازمند عزم جدی هستیم برای اینکه بتوانیم نهضت مدرسه سازی را در استان آغاز کنیم.

وی با قدرانی از اقدامات بسیار خوب و موثر خیرین مدرسه ساز در آذربایجان غربی، ادامه داد: خیرین مدرسه ساز با مشارکت های خود 781 مدرسه شامل 4 هزار کلاس درس را در استان احداث کرده اند.

استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه میانگین فضای آموزشی در کشور 5/18 متر مربع  است، گفت: میانگین فضای آموزشی در آذربایجان‌غربی 4 متر مربع و در سرانه فضاهای آموزشی حدودا در رتبه 29 کشوری قرار گرفته است .

وی  افزود: بیش از 5 هزار و 600 کلاس تخریبی و هزار و 365 کلاس خشتی، چوپی، سنگی و کانکسی و اجاره ای و حدود 6 هزار کلاس که نیازمند مقاوم سازی هستند در استان وجود دارد که این ارقام شایسته مردم آذربایجان غربی نیست.

معتمدیان ادامه داد: برای رسیدن به شرایط مطلوب در مدرسه سازی یک برنامه مدون و میان مدت باید برنامه ریزی شود.

معتمدیان با بیان وجود شکاف های آموزشی در سطح استان، تأکید کرد: باید شکافی که میان مناطق کم برخوردار و برخودار در حوزه فضاهای آموزشی وجود دارد، برداشته شود و ما همچنان نیازمند کمک و مساعدت خیرین در نهضت مدرسه سازی در استان  هستیم .

وی خاطر نشان کرد: باید با خیرین مدرسه ساز در راه اندازی نهضت مدرسه سازی تعامل و هم اندیشی ویژه ای صورت گیرد . 

در پاپان این مراسم از خیرین مدرسه ساز استان با اهدای لوح و تندیس یادبود، قدردانی شد.