با حضور فرماندار:

جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در شهرستان شاهین دژ برگزار شد

جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در شهرستان شاهین دژ برگزار شد
جلسه ستاد پیشگیری ومقابله با بیماری کرونا در شاهین دژ به ریاست فرماندارشهرستان برگزار شد

ایوب آذین پور فرماندار شهرستان شاهین دژ دراین جلسه با ادای احترام به مقام شامخ شهدای عرصه سلامت و شهید ایرج بختیاری از شهدای عرصه سلامت این شهرستان گفت: حقیقتاً تلاش وایثار کادر سلامت ودرمان قابل تقدیر واحترام است.

فرماندار شهرستان شاهین دژ با تاکید بر ضرورت کنترل ورود وخروج مراجعین به ادارات وبانک ها گفت:در راستای اجرای برنامه ها و عملیات پیشگیری از این بیماری ؛دستگاههای اجرایی لازم است نسبت به رعایت بهداشت،دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی در محیط اداری ازسوی کارکنان ومراجعین اهتمام جدی داشته باشند.

رئیس ستاد پیشگیری از بیماری کروناشهرستان شاهین دژ با تاکید برتقویت خود کنترلی در اجتماع  از طریق فرهنگ سازی و اطلاع رسانی گفت: باید به سمت تقویت خود کنترلی و خود مراقبتی از طریق فرهنگ سازی و آگاهی دهی به مردم حرکت کنیم.

وی با هشدار نسبت به ترویج نوعی بی خیالی در بین  برخی ازمردم در خصوص این بیماری گفت: با استفاده از بنرها وتوزیع بروشورهای هشدار دهنده در سطح شهر ضمن اطلاع رسانی, باید خطرات ناشی از شیوع بیماری بصورت مستمر به مردم گوشزد شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان با درخواست از مردم در جهت عدم برگزاری مراسمات وتجمعات چون عروسی وترحیم اظهار داشت:بیشتر مبتلایان به بیماری کرونا در مراسمات ترحیم  و عروسی و .. به این ویروس آلوده شده اند.

فرماندار شاهین دژ با تاکید برتلاش مضاعف مسئولین بااستفاده از تمام ظرفیت های اداری شهرستان برای  مقابله با این بیماری تصریح کرد: اقدامات و عملکرد دستگاههای اجرایی بصورت دوره ای از طریق بازرسان ستاد پیشگیری رصد وارزیابی خواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت استفاده عموم مردم  از ماسک  گفت: تمامی مردم در صورت حضور دربیرون از خانه باید از ماسک استفاده نمایند و اداره صمت بر توزیع وعرضه ماسک در سطح داروخانه های شهرستان باید نظارت نماید .

 دراین جلسه جبارزاده رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان گزارشی جامع از وضعیت اپیدمی بیماری   در شهرستان ارائه و خواستار همکاری وتعامل دستگاههای اجرایی شهرستان در راستای مقابله با شیوع این بیماری شد.

رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان شاهین دژ ضمن قدردانی از حمایت ها وارشادات  اثر گذار فرماندار شهرستان از زمان شیوع بیماری در شهرستان ؛ از همکاری وتعامل خوب نهادها ودستگاهها با شبکه بهداشت در جهت پیشگیری ومبارزه با بیماری کرونا در شهرستان خبر داد.