با حضور فرماندار:

همایش شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در شهرستان شاهین دژ برگزار شد

همایش شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در شهرستان شاهین دژ برگزار شد
آذین پورفرماندارشهرستان شاهین دژ در این همایش گفت: پدیده اعتیاد از مهمترین و جدی ترین آسیب های اجتماعی جوامع مختلف در دوران معاصر قلمداد می شود که زمینه ساز بسیاری از آسیب های اجتماعی دیگر در جامعه است.

همایش شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان شاهین دژ به منظور بررسی راهکارهای مبارزه با این پدیده شوم روز چهارشنبه در سالن اجتماعات اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان شاهین دژ برگزار شد.

آذین پورفرماندارشهرستان شاهین دژ در این همایش گفت: پدیده اعتیاد از مهمترین و جدی ترین آسیب های اجتماعی جوامع مختلف در دوران معاصر قلمداد می شود که زمینه ساز بسیاری از آسیب های اجتماعی دیگر  در جامعه است.

فرماندارشهرستان شاهین دژ با تاکید بر تقویت رویکرد اجتماعی در امر مقابله با معضل مواد مخدر گفت: رویکرد  اجتماعی بعنوان یک رویکرد اثرگذار در امر مبارزه با مواد مخدر مهمترین شاخصه مقابله با این پدید ه شوم است.

نماینده عالی دولت تدبیر وامید در شهرستان شاهین دژ اظهار داشت جمهوری اسلامی ایران از بدو پیروزی انقلاب اسلامی در راه مقابله و پیشگیری از گسترش این پدیده شوم راههاوبرنامه های مختلفی را در پیش گرفته است .

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان شاهین دژ با اشاره به, در معرض خطر بودن دانش آموزان وجوانان ونوجوانان  تصریح کرد: آموزش وپرورش  در راستای آگاه سازی وفرهنگ سازی دانش آموزان  وخانواده ها در امر مقابله با مواد مخدر باید برنامه ورویکرد عملی و اثرگذار  داشته باشد.

وی افزود : یکی از جدی ترین عوامل اعتیاد و گرایش به سمت مواد مخدر عدم شناخت وآگاهی جامعه وخانواده ها  نسبت به این معضل است و بر همین اساس ما باید با نگاه واقع بینانه خود ضمن آسیب شناسی در راستای آگاه سازی وفرهنگ سازی وپیشگیری تلاش نماییم.

فرماندار شهرستان شاهین دژ اظهار داشت : امروز تنها نیروی انتظامی در بحث مواد مخدر مسئول نیست بلکه همه در برابر آینده جامعه و امنیت عمومی مسئولیت داریم و بایستی به گونه ای عمل کنیم تا فرهنگ جامعه در برابر چنین پدیده ای اثر گذاری لازم را داشته باشد.

وی با تاکید بر استفاده از مردم وسمن ها در امر مبارزه وپیشگیری از مواد مخدر گفت: در خصوص مبارزه وپیشگیری از معضل مواد مخدر متاسفانه کمتر از ظرفیت تشکل های مردم نهاد بعنوان یک حوزه راهبردی استفاده شده است که باید از این ظرفیت در راستای مقابله و پیشگیری به نحو شایسته استفاده نمود.

درپایان این برنامه ازتلاشگران نیروی انتظامی  در امر مبارزه با مواد مخدر با اهدا لوح وهدایایی تجلیل بعمل آمد.

شایان ذکر است جمعی از مسئولان، فرهنگیان و مدیران مدارس در این همایش شرکت داشتند.