استاندار آذربایجان غربی:

دولت سیزدهم حدود 50 هزار میلیارد تومان به استان هدیه کرد

دولت سیزدهم حدود 50 هزار میلیارد تومان به استان هدیه کرد
استاندار آذربایجان غربی گفت: در سفر اخیر رئیس جمهور و هیأت دولت به آذربایجان غربی، حدود 50 هزار میلیارد تومان اعتبار و تسهیلات برای اجرای طرح‌های زیربنایی و عمرانی بخش‌های مختلف استان اختصاص یافت.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، محمدصادق معتمدیان شنبه شب در برنامه زنده تلویزیونی افزود: از این میزان، حدود 20 هزار میلیارد تومان مربوط به طرح‌های زیربنایی، عمرانی و توسعه ای و نزدیک به 30 هزار میلیارد تومان مربوط به تسهیلات به ویژه کمک به واحدهای تولیدی است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: از 20 هزار میلیارد تومان مربوط به طرح‌های زیربنایی و عمرانی، حدود هفت هزار میلیارد تومان مربوط به حوزه راه، سه هزار و 300 میلیارد تومان مربوط به حوزه جهاد کشاورزی، 2 هزار و 500 میلیارد تومان مربوط به طرح‌های حوزه وزارت نیرو، 2 هزار و 300 میلیارد تومان مربوط به بخش آموزش و پرورش و یک هزار و 100 میلیارد تومان هم مربوط به بخش بهداشت و درمان استان است.

استاندار آذربایجان غربی همچنین با اشاره به اینکه بهبود حوزه راه استان و جبران عقب ماندگی‌های این بخش در دستور کار دولت سیزدهم قرار دارد، افزود: هفت هزار میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته به این بخش به طرح‌های کریدور غرب کشور، راه‌های روستایی، راه‌های منتهی به مرز و توسعه بزرگراه‌ها اختصاص دارد.

معتمدیان یادآور شد: همچنین در این حوزه، توجه ویژه‌ای به موضوع تکمیل راه آهن و اقتصادی کردن خطوط ریلی موجود در استان صورت گرفته و اعتبار ویژه برای این بخش اختصاص یافته است.

وی در ادامه گفت: در بخش جهاد کشاورزی نیز اعتبارات خوبی اختصاص یافته که یک هزار میلیارد تومان به بخش آبیاری زهکشی، 400 میلیارد تومان به آبخیزداری و آبخوانداری، 350 میلیارد تومان برای توسعه بخش گلخانه‌ای و 300 میلیارد تومان برای توسعه آبیاری نوین در نظر گرفته شده است.

استاندار آذربایجان غربی همچنین افزود: در این سفر 280 میلیارد تومان به توسعه دانشگاه‌ها، اعتباری ویژه برای گازرسانی به 137 روستا، 275 میلیارد تومان به حوزه زیرمجموعه بنیاد مسکن، 172 میلیارد تومان به تکمیل طرح‌های فرهنگی هنری و 120 میلیارد تومان هم به زیرساخت‌های گردشگری و صنایع دستی اختصاص داده شد که بتدریج هزینه خواهد شد.

معتمدیان اضافه کرد: در حوزه دریاچه ارومیه نیز اعتبارات خوبی برای تداوم و تکمیل طرح‌ها در نظر گرفته شده که طرح انتقال آب به دریاچه، تصفیه خانه ارومیه و انتقال پساب به دریاچه در این خصوص مورد توجه است.

وی در ادامه با اشاره به برنامه‌های فشرده رئیس جمهور و هیأت دولت در سفر روز جمعه گذشته به استان، افزود: بازدید هوایی از دریاچه ارومیه و مرز تمرچین پیرانشهر، حضور در جمع مردم مهاباد و میاندوآب و همچنین برگزاری جلسات متعدد کاری با اقشار مختلف، مسئولان و فعالان اقتصادی استان در ارومیه، از جمله مهمترین این برنامه‌ها بود که البته نتایچ بسیار خوبی هم در پی داشت.

استاندار آذربایجان غربی در پایان با تاکید بر اینکه سال بسیار پرکاری برای توسعه استان پیش رو داریم، تصریح کرد: با اعتباراتی که در این سفر اختصاص یافته و باید با تلاش مسئولان و دستگاههای متولی جذب شود، می‌توان گام‌های بلندی برای توسعه آذربایجان غربی برداشت.