استاندار آذربایجان غربی:

تغییر در الگوی کشت حوضه آبریز دریاچه ارومیه ضروری است/ رسانه ها مجموعه تلاشهای انجام شده برای احیای دریاچه ارومیه را اطلاع رسانی کنند

تغییر در الگوی کشت حوضه آبریز دریاچه ارومیه ضروری است/ رسانه ها مجموعه تلاشهای انجام شده برای احیای دریاچه ارومیه را اطلاع رسانی کنند
استاندار آذربایجان غربی گفت: از ظرفیت رسانه ها و بویژه صدا و سیما در جهت آموزش کشاورزان برای تغییر الگوی کشت و استفاده از سیستم های نوین کشاورزی و کاشت محصولات کم آب بر بیشتر استفاده شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، محمد صادق معتمدیان در اولین جلسه شورای هماهنگی استانی احیای دریاچه ارومیه  با اشاره به اهمیت هوشمند سازی و شناسایی چاه های غیر مجاز آب در مناطق روستایی گفت: یکی از اولویت های جهاد کشاورزی در احیای دریاچه ارومیه و بهبود روند آبی حوضه آبریز این دریاچه، ایجاد گلخانه هایی با متراژ بالا و کشت محصولات کم آب بر در حوضه آبریز دریاچه ارومیه است.

استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر آموزش کشاورزان برای استفاده از سیستم های جدید آبیاری، گفت: از ظرفیت رسانه ها و بویژه صدا و سیما در جهت آموزش کشاورزان برای تغییر الگوی کشت و استفاده از سیستم های نوین کشاورزی و کاشت محصولات کم آب بر بیشتر استفاده شود که این امر باید مورد توجه جدی مدیران حوزه ترویج جهاد کشاورزی استان باشد.

معتمدیان با قدردانی از تلاش مهندسان و کارکنان پروژه احیای دریاچه ارومیه، گفت: یکی از پروژه های فاخر در اجرای طرح احیای دریاچه ارومیه احدث تونل انتقال آب از سد کانی سیب بود که با تلاشهای شبانه روزی متخصصان  انجام و به اتمام رسید.

وی ادامه داد: رسانه ها باید تلاش کنند اقدامات انجام شده در اجرای طرح های احیای دریاچه ارومیه و تلاشهای صورت گرفته در این زمینه را به نحو مطلوب  به اطلاع مردم برسانند.

استاندار آذربایجان غربی بر افزایش اختیارات دستگاه های متولی احیای دریاچه ارومیه تاکید کرد و گفت: مدیران به دنبال جذب اعتبارات مالی در اجرای طرح های احیای دریاچه ارومیه از منابع ملی باشند.

در این جلسه مدیران شورای هماهنگی استانی احیای دریاچه ارومیه  گزارشی از روند فعالیت  پروژه های احیای این دریاچه  را ارائه کردند.