همایش تجلیل از شوراهای اسلامی منتخب شهروروستا بمناسبت نهم اردیبهشت روز ملی شورا در شاهین دژ با حضور فرماندار وامام جمعه برگزارشد

برگزاری همایش تجلیل از شوراهای اسلامی شهر و روستا بمناسبت 9اردیبهشت روز ملی شورادر شهرستان شاهین دژ

▪️به گزارش روابط عمومی فرمانداری شاهین دژ:
همایش تجلیل از شوراهای اسلامی منتخب شهرو روستاهای شاهین دژبه مناسبت9اردیبهشت روز شوراهابا حضور فرماندار،امام جمعه ،معاون برنامه ریزی وامور عمرانی فرمانداری، بخشداران و رئیس شورای شهردر فرمانداری برگزار گردید.

🔳دکتر کامران بابازاده فرماندار شهرستان شاهین دژ دراین همایش  باتبریک نهم اردیبهشت روز ملی شوراها گفت: بنابر اصل ششم قانون اساسی ، امور کشور بایستی به اتکاء آرای عمومی اداره شود و شوراهای  محلی مطابق با اصل هفتم قانون اساسی  از ارکان های تصمیم گیری و اداره امور کشورند که برای اولین بار در سال 1378 این اصل اجرایی گردید.
نماینده عالی دولت در شاهین دژ گفت:خداوند متعال بارها در قرآن کریم به مسئله مهم شور و مشورت درکارها اشاره نموده و عمل کردن به این امر مهم را مورد تاکید قرار داده است.

وی افزود:امروز شوراها محل رجوع مردم و مدیران هستند و مردم از طریق اعضای شورا مشکلات و نیازهای خود را به مدیران منتقل می کنند و مسئولان نیز امور مربوط به توسعه هر منطقه را با همراهی اعضای شورا در سطح شهر ها و روستاها پیگری و اجرا می کنند.

فرماندار شاهین دژ بیان کرد:شوراها حلقه اتصال وپل ارتباطی بین مردم و مسئولان بوده و بیان کننده و پیگیر مشکلات ومطالبات مناطق شهر وروستا هستند.
وی شوراها را نماد اراده مردم برای نقش آفرینی در روند توسعه مناطق شهری و روستایی برشمرد وافزود: برنامه محوری و تعامل سازنده شوراها با دستگاههای اجرایی زمینه ساز تحول در محیط های شهری و روستایی خواهد شد لذا انتظار داریم شوراهای شهر و روستا تعامل با دستگاهها  ونهادها را سر لوحه کار خود قرار دهند.

حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا مرادی امام جمعه شاهین دژنیز دراین آیین با تبریک فرارسیدن روز شوراهابا اشاره به نقش وجایگاه شوراها در توسعه اجتماعی و فرهنگی جامعه، گفت:ترویج سنت‌های حسنه و ارزش‌های دینی در دستور کار اعضای شوراهای اسلامی شهر وروستاقرار گیرد.

وی افزود:هدف از تشکیل شوراهای اسلامی که  از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است مشارکت دادن مردم در اداره امور بوده و اکنون شوراها به عنوان یک نهاد تاثیرگذار در امور محلی نقش آفرینی می نمایند و بعنوان نمایندگان مردم وظیفه دفاع از حقوق مردم را عهده دارند.

🔻شایان ذکراست در این همایش  اعضای شوراهای اسلامی شهرو روستا به بیان مسائل ونقطه نظرات و تشریح دیدگاه‌ها وانتظارات خود پرداخته و موارد مطروحه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

🔻درپایان این مراسم با اهدا لوح وهدایایی از شوراهای شهر وروستاها تجلیل بعمل آمد.